До Гоголя — у Гоголеве

З нагоди 210-ї річниці від дня народження нашого уславленого земляка, класика світової літератури Миколи Гоголя на Полтавщині відбулася ціла низка урочистих, культурно-мистецьких і туристично-просвітницьких заходів, об’єднаних бліц-туром «Гоголь: містичні шляхи, реальні історії», який присвячено життю і творчості письменника.

Тож 1 квітня всі дороги, як кажуть, вели на його батьківщину – у селище Гоголеве. Ушанувати письменника зібралися не лише місцеві жителі, прибули й представники влади, працівники музеїв та інших культурницьких закладів області, гості з Києва і з-за кордону: з Польщі, Італії, Словаччини, Японії, серед яких особливою імпозантністю виділявся мер італійського міста Сан Дона ді П’яве Андреа Черезар, оперезаний стрічкою в кольорах національного прапора своєї країни.

Головною окрасою «іменин» стало відкриття на території музеї-садиби Гоголівського центру. Під час урочистостей цілій групі будівельників, меценатів, працівників культури вручили відзнаки. Після цього почесні гості перерізали символічну стрічку і центр прийняв своїх перших відвідувачів. Тож уже в оновленій залі продовжилися й урочистості, і вручення подарунків, і відбулося театралізоване дійство «М.В. Гоголь. Відлуння віків», представлене артистами Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.В.Гоголя та обласної філармонії.

У виставковій залі нового культурно-мистецького центру презентували персональну виставку «М.В.Гоголь та Італія» заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна.

Відтепер тут є можливість проводити подібні виставки та інші культурницькі заходи постійно. У центрі є велика бібліотека, де читачі зможуть користуватися й електронними носіями, спілкуватися он-лайн за допомогою інтернету.

Загальна кошторисна вартість реконструкції осередку культури склала 55 млн грн, які виділено з обласного і місцевого бюджетів, залучалися й кошти Державного фонду регіонального розвитку на загальну суму 10 млн грн. У закладі встановили сигналізацію й відеоспостереження. Здійснили й комплексний благоустрій території, облаштували квітники та газони, встановили ліхтарі й лавки. Для економії будівлю утеплили, на даху поставили сонячні батареї.

Гоголівський культурний центр починає своє нове життя

b_400_0_16777215_00___images_1_visnuk_gogoleve.jpg

Джерело: СКОБЕЛЬСЬКИЙ В. / В. Скобельський // Полтавський вісник. — 2019. — № 15 (1551). — 11 квітня.